Majowo karmieniowo

Home  >>  Aktualności  >>  Majowo karmieniowo

Majowo karmieniowo

On 23 maja, 2016, Posted by , In Aktualności,Będzie, With No Comments

Doulania w maju

Pod koniec maja spotykają się u nas dwa niezwykłe święta – Dzień Matki i Dzień Dziecka. Co roku o tej porze świętujemy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. W tym roku również zadzieje się wiele w tematyce naturalnego karmienia. Jak zawsze, jestem częścią tych wydarzeń. Co nas czeka? Program jest bardzo bogaty, nie zabraknie warsztatów i spotkań, będzie też flash mob i sesja fotograficzna. Jednym słowem będzie się działo!

A to szczegółowy program wydarzeń:

1. 30 maja 2016 roku, godz. 10.00-12.00 warsztaty Przygotowanie do karmienia piersią, prowadząca: Doulania – Ania Sawoń, Rozkwit Centrum Naturalnego Rodzicielstwa, ul. Waryńskiego 6/6
Karmienie piersią jest czynnością jak najbardziej naturalną, jednak wiele kobiet doświadcza w nim trudności, szczególnie w początkowym okresie po porodzie. Na spotkaniu poruszymy takie kwestie jak:
• czy można i czy warto przygotować się do karmienia piersią?
• czy takie przygotowania są czasochłonne i kosztowne?
• czy do karmienia potrzebny jest cały arsenał gadżetów?
• co z tymi przygotowaniami ma wspólnego poród?
O skutecznych sposobach przygotowania się do karmienia bardzo praktycznie i optymistycznie, w szczególności dla mam w ciąży.

Koszt: 30zł
zapisy: doulania@gmail.com, tel. 534 934 932
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1056692401063658/

2. 31 maja 2016 roku, godz. 10.00-12.00, Pozytywnie o Porodzie – BIAŁYSTOK – Pierwsze godziny po porodzie, Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT, ul. Waryńskiego 6/6

Na majowym spotkaniu skupimy się na pierwszych godzinach po porodzie. Kontakt skóra do skóry, późniejsze odcięcie pępowiny, pierwsze karmienie – to tylko kilka zagadnień, które poruszymy. Porozmawiamy też co jest ważne dla dziecka, co dla mamy, jakie są opcje i na co warto zwrócić uwagę oraz jakich wyborów dokonywać, by cenić i świętować ten wyjątkowy czas. Jak zawsze będzie przestrzeń na rozmowy, pytania, dzielenie się doświadczeniami i wymianę poglądów.

Naszym gościem będzie położna Katarzyna Haraburda-Popławska.

Spotkanie BEZPŁATNE
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1010020432378586/

3. 1 czerwca 2016 roku, godz. 12.00, Białystok – Karmiące Cyce na Ulice, Rynek Kościuszki, Ratusz od strony Esperanto
i Krąg Opowieści Laktacyjnych, park w okolicach Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku (w razie niepogody osoby zapisane poinformujemy o zmianie miejsca).

* W tym roku tradycyjnie, jak co roku, 1 czerwca spotkanie Mam Karmiących w przestrzeni publicznej – KARMIĄCE CYCE NA ULICE 2016 – POLSKA -GŁÓWNE WYDARZENIE.
Jest to spotkanie mam karmiących piersią i osób wspierających, wiek dziecka bez znaczenia, spotkajmy się, poznajmy, pogadajmy i wspólnie będziemy karmić swoje dzieci, jeśli będą tego chciały…
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią chcemy pokazać i podkreślić, że matki mają prawo karmić piersią wszędzie w przestrzeni publicznej, a dzieci mają prawo do najlepszego pokarmu, jaki można im dać i jest to istotny element promocji zdrowia. Chcemy też pokazać, że karmienie piersią nie ogranicza się do sześciu pierwszych miesięcy życia dziecka.
Jest to lokalne wydarzenie akredytowane przez ogólnopolską akcjęKARMIĄCE CYCE NA ULICE.
Link do wydarzenia głównego: https://www.facebook.com/events/838353256269494/

Organizatorki lokalne: Promotorka Karmienia Piersią i Doula Emilia Jaworska Białystok z Rozkwit Centrum Naturalnego Rodzicielstwa oraz Ania Sawoń Doulania – Ania Sawoń.

Zapraszamy mamy karmiące, tatusiów, babcie, dziadków oraz wszystkich, którzy wspierają normalne karmienie piersią!

* Krąg Opowieści Laktacyjnych to inicjatywa powstała w odpowiedzi na piękne poparcie pierwszej edycji akcji Krąg Opowieści Porodowych. Projekt ten ukazał głęboką potrzebę kobiet, by dzielić się wspomnieniami, odczarowywać macierzyńskie doświadczenia, opowiadać, wzruszać się, współprzeżywać. Uwypuklił potrzebę wspólnoty.
Spotkamy się więc, by opowiadać swoje historie laktacyjne, dzielić się radościami i smutkami. W zróżnicowaniu macierzyńskich ścieżek odnaleźć bliskość i kobiecą siłę.
Zapraszamy mamy karmiące teraz i kiedyś.
Zapraszamy te, którym karmić się nie udało oraz te, które karmić planują.
Zapraszamy dziewczynki, nastolatki, kobiety owocujące, dojrzałe i babcie. Oraz oczywiście dzieci.
W końcu zapraszamy i ojców, bo karmienie jest sprawą całej rodziny.
W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na podzielenie się swoimi historiami, z szacunkiem, bez ocen i dawania rad.
Proszę przynieście ze sobą przedmiot, który kojarzy się Wam z Waszą mleczną drogą. Można też wziąć jakąś przekąskę i coś do picia oraz koc. Spotkanie odbędzie się w formie piknikowej, na świeżym powietrzu, w parku w okolicach Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.
W razie niepogody osoby zapisane poinformujemy o zmianie miejsca.

Spotkanie BEZPŁATNE
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/789971727805686/

4. 2 czerwca 2016 roku, godz. 10.00 MLECZNA DROGA – Laktacyjna Grupa Wsparcia / Udane karmienie piersią po cięciu cesarskim – czy jest możliwe?, Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT, ul. Waryńskiego 6/6

Ideą nadrzędną jest wspieranie w bieżącej sytuacji, ale proponujemy też temat przewodni. Tym razem będzie brzmiał: Udane karmienie piersią po cięciu cesarskim – czy jest możliwe?

Czasem jedynym sposobem rozwiązania ciąży jest cesarskie cięcie.
– Czy poród zabiegowy może utrudnić udany start mlecznej drogi?
– Czy rodzaj znieczulenia użytego podczas porodu ma wpływ na karmienie?
– Z jakimi problemami możemy się spotkać po cesarce?
– Jakie mamy prawa, czego możemy oczekiwać od personelu?
Na te pytania odpowiemy przy okazji kolejnej Laktacyjnej Grupy Wsparcia. Opowiemy też o komfortowych pozycjach do karmienia po cięciu i obalimy najczęstsze mity. Nie zabraknie też miejsca i czasu na nasze bieżące radości i trudności.

Tym razem spotkanie poprowadzi nasz gość – Joanna Kowalczuk. Z wykształcenia magister zdrowia publicznego, Promotor Karmienia Piersią w trakcie szkolenia, a prywatnie mama dwójki cesarskich dzieci, która, dzięki nim, odkryła swoje powołanie.

Koszt: 10 zł/os.
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/279838632353277/

5. 3 czerwca 2016 roku, godz. 11.00 warsztat Czy moje dziecko się najada? Warsztaty laktacyjne, prowadząca: Promotorka Karmienia Piersią i Doula Emilia Jaworska Białystok, Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT, ul. Waryńskiego 6/6

„Mamy dobrze zaczynają, prawie 100% chce karmić i zaczyna po porodzie, ale szybko dokarmiają i wyłączne karmienie w 4. miesiącu sięga 30%, a w 6. miesiącu od 4 do 14% w zależności od badania”
(dr med. Magdalena Nehring-Gugulska, Medycyna Praktyczna)

Wiele kobiet na początku macierzyńskiej drogi doświadcza mniejszych lub większych trudności związanych z karmieniem. Jak wspomóc proces laktacji naturalnymi metodami?

Przyjrzymy się kilku najbardziej rozpowszechnionym mitom, omówimy wskaźniki skutecznego karmienia i postaramy się zapewnić dużo wiary w siebie i wsparcia karmiącym mamom.
Dzięki znajomości WSK (wskaźników skutecznego karmienia) oraz przypomnieniu techniki, pozycji i sposobu przystawiania malucha do piersi, poczujesz się pewniej w temacie laktacji i zaufasz, że możesz z powodzeniem wykarmić swojego malucha.
Odkryjesz też, że karmienie może dać Ci siłę i ufność w Twoją kobiecość!

Każda mama wyjdzie ze znajomością Wskaźników Karmienia Piersią, które otrzyma w wersji papierowej oraz poradnikami z praktycznymi informacjami, jak osiągnąć laktacyjny sukces.

Pełen opis: http://rozkwit.bialystok.pl/czy-moje-dziecko-sie-najada-warsztaty-laktacyjne-2/

Koszt: 30,00 zł
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/165788057156174/

6. Sesja mam karmiących MLECZNA KRAINA 2 – sesja fotograficzna mam karmiących

– Do kogo kierujemy zaproszenie?
Dla mam karmiących piersią dzieci w każdym wieku.

– Jakie są zasady udziału w sesji?
Udział w sesji jest nieodpłatny, mamy otrzymają zdjęcie dla siebie w formie elektronicznej. Konieczne jest wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku mamy i dziecka i publikację zdjęcia.
Zdjęcia zostaną opublikowane na stronach Organizatorek oraz partnerów akcji.

– Jaka jest nasza wizja sesji?
Póki co zdradzimy tylko, że będzie to sesja miejska.
Jeżeli szybko uwiniemy się ze zdjęciem grupowym, a czas pozwoli, spróbujemy wykonać zdjęcia indywidualne.

– Kiedy?
Celujemy w słoneczną pogodę.
Szczegóły na bieżąco ze zgłoszonymi mamami.

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@rozkwit.bialystok.pl
W mailu prosimy o informacje:
– imię i nazwisko mamy
– wiek i płeć dziecka
– numer kontaktowy
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1738505099752358/

Część poniższych wydarzeń w ramach akcji Mlekoteka: https://www.facebook.com/events/1104200899622923/?fref=ts

Zgłoszenia i zapisy (jeśli nie podano inaczej):
kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com

Dla wszystkich uczestniczek wydarzenia mamy upominki od BraZone – Strefa Dużego Biustu – 10% zniżki na pękną bieliznę, także do karmienia.

Zapraszam serdecznie na wszystkie wydarzenia Tygodnia Promocji Karmienia Piersią!

Tydzień Promocji Karmienia Piersią

Comments are closed.
Follow by Email
Facebook
Twitter