O mnie

Home  >>  O mnie

doula Ania Sawoń

doula Ania Sawoń


Nazywam się Ania Sawoń. Jestem doulą na stażu w Stowarzyszeniu DOULA w Polsce, instruktorką masażu dziecięcego, instruktorką noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, żoną i mamą trójki dzieci, pasjonującą się wszystkim co z dziećmi związane: ciążą, porodem, karmieniem piersią, chustonoszeniem i rodzicielstwem bliskości. Aktywnie działam w Stowarzyszeniu Inicjatyw Kobiecych Kobieteria oraz w Podlaskiej Zielonej Kooperatywie.  Wraz z Doulą Emilią Jaworską prowadzimy dwie grupy wsparcia dla kobiet: Mleczna Droga Laktacyjna Grupa Wsparcia oraz Pozytywnie o Porodzie. Prowadzę również porodowe i laktacyjne grupy wsparcia w Wasilkowie i Sokółce.

Jestem też współautorką niekomercyjnego przedsięwzięcia pod nazwą Witaj Nasze Kochanie!”. Jest to przenośna wystawa w formie oświetlonej gabloty, w której osadzone są szklane kryształy z wygrawerowanymi wewnątrz nich trójwymiarowymi wizerunkami dzieci wymodelowanymi ze zdjęć usg w łonie mamy. Zdjęciom dzieci towarzyszą podpisy – słowa zachwytu i miłości wypowiedziane przez rodziców na widok ich dziecka.

Prowadzę stronę internetową z pozytywnymi historiami porodowymi Piękny Poród. Pierwsza z tych historii to opowieść o pięknym porodzie mojego synka. Właśnie ona doprowadziła mnie do zostania doulą. Pomagam kobietom w tym wyjątkowym czasie, aby każda z nich miała do opowiedzenia swoją piękną historię.

Follow by Email
Facebook
Twitter