Warsztaty i konsultacje

Home  >>  Warsztaty i konsultacje

Konsultacje z doulą

Indywidualne konsultacje na tematy związane z kobiecością, ciałem, poczęciem i ciążą, porodem i połogiem oraz macierzyństwem.

Pierwsze 60-minutowe konsultacje są bezpłatne. Jeśli potrzebujesz dłuższych konsultacji lub chcesz się ponownie spotkać, kolejne spotkanie będzie już płatne.

Spotkanie przedporodowe – pomoc w pisaniu PLANU PORODU

Jeśli nie zdecydowałaś się na zatrudnienie mnie do porodu, a jednak chcesz być dobrze przygotowana do zbliżającego się Wielkiego Dnia, umów się na konsultacje dotyczące sporządzania Planu Porodu. Pomogę Ci dotrzeć do tego, jakiego porodu chcesz i ująć to w słowa. Porozmawiamy też o tym, jak zadbać o to, żeby plan był realizowany na sali porodowej.

Błogosławieństwo Matki (Mother Blessing)

Organizuję przyjęcie urządzane w ciąży zamiast tzw baby shower. W odróżnieniu od niego to spotkanie skupia się na mamie. Zgromadzone kobiety – siostry, przyjaciółki zasypują mamę dobrymi życzeniami, przyjemnościami, czasem też prezentami, łagodnie wprowadzając ją w macierzyństwo.

Kurs masażu dziecięcego

Masaż, którego uczę, to w 90-95 procentach masaż Shantala z kilkoma elementami europejskimi. Na zajęciach pokażę, na czym polega ten rodzaj bliskości między rodzicem a dzieckiem oraz porozmawiamy o korzyściach, jakie masaż przynosi masowanemu i masującemu oraz całej rodzinie. W części praktycznej nauczymy masażu całego ciała dziecka, a uczestnicy przećwiczą go na swoich dzieciach.

Nauka masażu możliwa jest na zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Rodziców, którzy chcieliby się nauczyć masować maluszka w zaciszu swojego domu, proszę o kontakt, wybierzemy dogodny termin i przyjadę do Państwa domu. Ci, którzy chcieliby spotkać się z innymi masującymi, także mogą się zgłaszać w każdej chwili, po zebraniu grupy i ustaleniu terminów, zajęcia ruszą. Będą się one odbywać w przyjaznej maluszkom sali w centrum miasta.

Masaż chustą REBOZO

Rebozo to długa, bawełniana lub wełniana chusta pochodząca z Ameryki Południowej. W Meksyku i innych krajach tego regionu jest ona używana do noszenia dzieci, a także do masażu i niesienia ulgi kobietom w ciąży, w porodzie i w połogu. Wraz z pojawianiem się doul w Europie zwyczaj używania chust rebozo przywędrował i do nas.

Ukończyłam szkolenie z masażu rebozo w Stowarzyszeniu Doula w Polsce i potrafię tym kawałkiem materiału naprawdę czynić cuda. Zapraszam kobiety w ciąży, młode mamy, których kręgosłupy domagają się odpoczynku i wszystkich, którzy lubią sprawiać sobie przyjemność, relaksować się i być rozpieszczanym.

Odlew brzuszka

Cudownie mieć pamiątkę z tego wyjątkowego okresu, jakim jest ciąża. Wykonuję gipsowy odlew ciążowego brzuszka (samego lub z piersiami). Przyjeżdżam o domu klientki i w prywatnej atmosferze tworzymy niepowtarzalne odbicie matczynego ciała.

Rytuał zamknięcia – CERRADA

Cerrada (wym. serrada) z hiszpańskiego, zamknięty, zamknięta. Jest to masaż wykonywany specjalną chustą rebozo przez dwie doule na zamknięcie okresu okołoporodowego. Nazywany też „zamykaniem kości”, ma za zadanie „zamknąć” ciało i emocje kobiety po okresie „otwierania się”, wydawania na świat dziecka.

 

Wsparcie w połogu

 

Warsztaty noszenia dzieci w chustach

 

Indywidualne konsultacje z noszenia dzieci w chustach

 

Follow by Email
Facebook
Twitter