Warsztaty i konsultacje

Home  >>  Warsztaty i konsultacje

Konsultacje z doulą

Indywidualne konsultacje na tematy związane z kobiecością, ciałem, poczęciem i ciążą, porodem i połogiem oraz macierzyństwem.

Pierwsze 45-minutowe konsultacje są bezpłatne. Jeśli potrzebujesz dłuższych konsultacji lub chcesz się ponownie spotkać, kolejne spotkanie będzie już płatne.

Spotkanie przedporodowe – pomoc w pisaniu PLANU PORODU

Jeśli nie zdecydowałaś się na zatrudnienie mnie do porodu, a jednak chcesz być dobrze przygotowana do zbliżającego się Wielkiego Dnia, umów się na konsultacje dotyczące sporządzania Planu Porodu. Pomogę Ci dotrzeć do tego, jakiego porodu chcesz i ująć to w słowa. Porozmawiamy też o tym, jak zadbać o to, żeby plan był realizowany na sali porodowej.

Błogosławieństwo Matki (Mother Blessing)

Organizuję przyjęcie urządzane w ciąży zamiast tzw baby shower. W odróżnieniu od niego to spotkanie skupia się na mamie. Zgromadzone kobiety – siostry, przyjaciółki zasypują mamę dobrymi życzeniami, przyjemnościami, czasem też prezentami, łagodnie wprowadzając ją w macierzyństwo.

Kurs masażu dziecięcego

Masaż, którego uczę, to w 90-95 procentach masaż Shantala z kilkoma elementami europejskimi. Na zajęciach pokażę, na czym polega ten rodzaj bliskości między rodzicem a dzieckiem oraz porozmawiamy o korzyściach, jakie masaż przynosi masowanemu i masującemu oraz całej rodzinie. W części praktycznej nauczymy masażu całego ciała dziecka, a uczestnicy przećwiczą go na swoich dzieciach.

Nauka masażu możliwa jest na zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Rodziców, którzy chcieliby się nauczyć masować maluszka w zaciszu swojego domu, proszę o kontakt, wybierzemy dogodny termin i przyjadę do Państwa domu. Ci, którzy chcieliby spotkać się z innymi masującymi, także mogą się zgłaszać w każdej chwili, po zebraniu grupy i ustaleniu terminów, zajęcia ruszą.

Przygotowanie do porodu aktywnego + do czego masz prawo w porodzie

Warsztaty pozwalające oswoić się z tematem porodu i jego świadomego przeżywania. „Przechodzimy” razem przez poród, rozmawiamy o tym, co jest fizjologiczne, czego się spodziewać na poszczególnych etapach porodu oraz o tym, do czego masz prawo w porodzie. Wychodzisz z większą wiedzą o swoich prawach w porodzie oraz świadomością tego, czego chcesz dla siebie i dziecka na ten czas.

Tata przy porodzie

Warsztaty dla par przygotowujących się do porodu rodzinnego. W pierwszej części skupiamy się na przygotowaniu mentalnym i emocjonalnym do lepszego wspierania swojej partnerki.. Druga część poświęcona jest praktycznym ćwiczeniom konkretnych technik, które jako doula stosuję w porodzie. Przekazuję tacie swoje doulowe triki, żeby był jeszcze lepszym wsparciem w porodzie.

Laktacyjny kurs przetrwania – o początkach karmienia piersią

Warsztaty dla mam i par przygotowujących się do powitania swojego dziecka i planujących karmienie naturalne. Wychodzicie z wiedzą o tym, jak się przygotować do laktacyjnych początków, co wspiera, a co utrudnia początki karmienia piersią oraz z praktycznymi wskazówkami na początek mlecznej drogi.

Połóg – trudne początki, piękne początki

Spotkanie dla mam i par spodziewających się dziecka. Napakowane wiedzą i praktycznymi wskazówkami warsztaty dotyczące zaniedbanego, a tak ważnego okresu, jakim jest połóg. W przygotowaniach do porodu często zapominamy o tym, co będzie potem, a połogowa rzeczywistość potrafi zaskakiwać. Po tych warsztatach nic Was nie zaskoczy, dowiecie się też, jak przygotować piękny i godny połóg – czas dostosowania się do nowej sytuacji.

Czwarty trymestr – troska o potrzeby noworodka, podstawy pielęgnacji i
masażu

Dzieci przychodzą do nas bez instrukcji obsługi, a obecnie często bywa tak, że nasze dziecko jest pierwszym noworodkiem, jakim się zajmujemy. Dlatego na tych warsztatach opowiadam i pokazuję, czego spodziewa się dziecko po wyjściu z brzucha, jak je łagodnie oswoić z otoczeniem, jak podnosić, przebierać, kąpać i masować brzuszek. Wyjdziecie też ze sporym zasobem metod na kolkę.

Masaż chustą REBOZO

Rebozo to długa, bawełniana lub wełniana chusta pochodząca z Ameryki Południowej. W Meksyku i innych krajach tego regionu jest ona używana do noszenia dzieci, a także do masażu i niesienia ulgi kobietom w ciąży, w porodzie i w połogu. Wraz z pojawianiem się doul w Europie zwyczaj używania chust rebozo przywędrował i do nas.

Ukończyłam szkolenie z masażu rebozo w Stowarzyszeniu Doula w Polsce i potrafię tym kawałkiem materiału naprawdę czynić cuda. Zapraszam kobiety w ciąży, młode mamy, których kręgosłupy domagają się odpoczynku i wszystkich, którzy lubią sprawiać sobie przyjemność, relaksować się i być rozpieszczanym.

Odlew brzuszka

Cudownie mieć pamiątkę z tego wyjątkowego okresu, jakim jest ciąża. Wykonuję gipsowy odlew ciążowego brzuszka (samego lub z piersiami). Przyjeżdżam o domu klientki i w prywatnej atmosferze tworzymy niepowtarzalne odbicie matczynego ciała.

Rytuał zamknięcia – CERRADA

Cerrada (wym. serrada) z hiszpańskiego, zamknięty, zamknięta. Jest to masaż wykonywany specjalną chustą rebozo przez dwie doule na zamknięcie okresu okołoporodowego. Nazywany też „zamykaniem kości”, ma za zadanie „zamknąć” ciało i emocje kobiety po okresie „otwierania się”, wydawania na świat dziecka.

Wsparcie w połogu

Warsztaty noszenia dzieci w chustach

Indywidualne konsultacje z noszenia dzieci w chustach

Follow by Email
Facebook
Twitter