Nadzieja na nowe życie

Home  >>  Aktualności  >>  Nadzieja na nowe życie

Nadzieja na nowe życie

Nadzieja na nowe życie

Nadzieja na nowe życie

Od jakiegoś czasu czuję, że mam się zająć tematem niepłodności małżeńskiej. Wiem, że chcę coś zrobić dla osób, które z tym problemem się zmagają. Sama przeszłam tę drogę przed poczęciem naszego pierwszego dziecka. Mój ginekolog załamał ręce i odesłał mnie do bardziej doświadczonego w temacie kolegi. Przez wiele miesięcy przyjmowałam leki, miałam monitorowane cykle, a u ginekologa bywałam nawet co tydzień. Ten lekarz powedział, że zdrowa para ma około 25% szans na naturalne poczęcie w cyklu, my mieliśmy zaledwie kilka. Po prawie roku leczenia zasugerował, że kolejnym krokiem może być inseminacja. Na to z mężem nie mieliśmy zgody. Odpuściliśmy już wtedy całe leczenie i zaakceptowaliśmy ewentualną adopcję dziecka. Jednak kroki podjęte przez specjalistę nie pozostały bez efektu. Kiedy my czekaliśmy na wizytę w ośrodku adopcyjnym, nasza córeczka już znalazła się pod moim sercem.

Wiem, co to znaczy czekać na upragnione dziecko, wiem, jak to boli znów nie być w ciąży. Wiem, jak trudno jest patrzeć na szczęśliwe mamy z małymi dziećmi. Wiem, jak bolą „życzliwe” komentarze rodziny. Pamiętam i zawsze będę nosić w sercu wszystkich tych, którzy teraz tego doświadczają. Dlatego chcę dla nich zrobić coś, do czego sama nie miałam dostępu. Zaprosiłam do Białegostoku Justynę Kuczmierowską – psychologa i doradcę do spraw niepłodności, a także mamę, która na swoje dzieci też długo czekała. Poprosiłam ją, aby poprowadziła warsztaty dla małżeństw, u których starania o dziecko się przedłużają. Chcę ich wesprzeć w tej drodze, pomóc uporać się z trudnymi emocjami, z duchowymi rozterkami. Mam nadzieję, że te warsztaty taką rolę spełnią.

„Przedłużające się starania o dziecko potrafią nadwyrężyć siły najsilniejszych i najbardziej kochających się małżonków. Problem trudności z poczęciem jest bardzo delikatny i intymny. Przez doświadczenie niepłodności para zaś często odgradza się od świata znajomych i rodziny. Małżonkowie czują się samotni i przeżywają liczne dylematów dotyczące diagnostyki swojego problemu, metod leczenia oraz wyboru swojej, dalszej życiowej drogi. Ponadto całą sytuację komplikują trudne uczuć takie, jak zazdrość, smutek, żal i złość, bezradność.

Oczekiwanie na dziecko wielu osobom może wydawać się czasem trudnym, pustym i straconym. Jednak podróż przez niepłodność może być również czasem pełnym dobrych przeżyć, doświadczeń i spotkań. To trudne doświadczenie może mieć siłę, by Cię wzbogacić, nadać kierunek Twojemu życiu. Dzięki spojrzeniu w głąb siebie możesz mieć szansę, by uleczyć swoje rany z przeszłości, odnaleźć życiową równowagę, zadbać o własne zdrowie i rozwinąć swoje pasje.

Ten czas może stanowić okazję do pogłębienia relacji z samą/samym sobą, z mężem /z żoną, z innymi ludźmi. A każde takie spotkanie to nie tylko prezent dla nas samych. To także najpiękniejszy prezent dla ludzi, których spotkamy na swojej drodze – rodziny, przyjaciół, znajomych, ale przede wszystkim wyczekanych dzieci.”

PROWADZĄCA
JUSTYNA KUCZMIEROWSKA
Psycholog, psychoterapeuta, doradca ds. niepłodności. Prowadzi konsultacje indywidualne i warsztaty grupowe oraz wykłady i konferencje poświęcone tematyce niepłodności. Założycielka Fundacji Instytut Nadziei wspierającej osoby zmagające się z niepłodnością. Współautorka „Nadziei na nowe życie” – poradnika dla marzących o rodzicielstwie.

W planie:
WYKŁAD
11.00 -12.00 Inspirujący wykład współautorki Nadziei na nowe życie – psychologa, osoby, która razem z mężem 5 lat starała się o dziecko, prezesa Fundacji Instytut Nadziei, psychologa, psychoterapeutki, która od ponad 10 lat na co dzień pracuje z parami, kobietami, mężczyznami starającymi się o dziecko.

12.00 – 12.30 Przerwa kawowa

WARSZTAT
12.30 – 14.30 Warsztat, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem i mądrością z innymi praz zadbać w bezpiecznych warunkach o swoją relację z mężem/żoną.

KSIĄŻKA „NADZIEJA NA NOWE ŻYCIE”
W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję zakupić książkę „Nadzieję na nowe życie” wraz z osobistą dedykacją od jednej z autorek.

Kiedy: 25 maja 2019 od 11.00 do 14.30
Gdzie: Katedra Teologii Katolickiej, ul. Warszawska 50, Białystok
Koszt uczestnictwa: 200 zł od pary małżeńskiej
Zgłoszenia: mailowe doulania@gmial.com
lub telefoniczne 534 934 932

Organizatorzy: Przystań, Doulania – Ania Sawoń
Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej
Fundacja Instytut Nadziei

Comments are closed.
Follow by Email
Facebook
Twitter