Masaż Dziecięcy

Home  >>  Aktualności  >>  Będzie  >>  Masaż Dziecięcy

Masaż Dziecięcy

On 28 listopada, 2014, Posted by , In Będzie, With No Comments

Masaż INT StopkaInt

Zbliża się niezwykły czas w roku, kiedy staramy się więcej czasu spędzić z rodziną, dać swoim dzieciom więcej niż tylko prezenty. To, czego nigdy nie za wiele i czego one zawsze potrzebują to nasz czas i bliskość. Okazją do podarowania takiego wyjątkowego czasu spędzonego razem i niezwykłej bliskości ze swoim dzieckiem może być masaż dziecięcy. Jest to fantastyczny sposób na zrelaksowanie zarówno rodzica, jak i dziecka. Jest to czynność, która utwierdza w rodzicu poczucie własnej sprawczości i kompetencji. Tylko rodzic może masować swoje dziecko w ten sposób, a ten masaż przynosi dziecku wiele korzyści: wzmacnia odporność, poprawia trawienie, łagodzi dolegliwości brzuszkowe i niepokój, poprawia krążenie krwi i limfy a także uczy je granic swojego ciała. Wyjątkowy czas spędzany razem wpływa korzystnie na budowanie wzajemnej relacji, pozwala lepiej się poznać nawzajem.

Wśród tych, którzy już coś o masażu dziecięcym słyszeli panuje przeświadczenie, że nadaje się on tylko dla niemowląt. Nie jest ono niczym uzasadnione. Można masować dzieci po ukończeniu przez nie 3.-4. tygodnia do momentu, do którego chcą być masowane. Maluszkom pomaga łatwiej zasnąć i przeciwdziała kolce. Starszaki również wiele z niego korzystają i świadomie upominają się o swoją porcję czułości. Moja siedmiolatka sama prosi, żeby ją pomasować i wybiera te elementy masażu, które lubi najbardziej. Dlatego zachęcam do masowania także starszych dzieci, szczególnie jeśli w rodzinie pojawiło się młodsze. Maleństwo i tak najprawdopodobniej zaspokoi swoją potrzebę bliskości poprzez karmienie, noszenie, a potrzebę dotyku także przez zabiegi pielęgnacyjne. To starszak jest często stratny w tej sytuacji i potrzebuje wynagrodzenia tej straty. Masaż dziecięcy może być świetną formą podtrzymania lub odbudowania relacji z dzieckiem.

Masaż może więc być dla nas i naszego dziecka wspaniałym prezentem, który będziemy sobie dawać po wielokroć i to w obie strony. Okazją, żeby ten prezent zdobyć dla swojej rodziny może być wyprzedaż bonów podarunkowych na facebookowej stronie Doulania. Do piątku 5 grudnia do północy można te karnety o wartości 200zł nabyć za jedyne 150zł. Można je zrealizować do końca 2015 roku.

bon2_a4INT

Masaż INTChętnie odpowiem mailowo lub telefonicznie na wszelkie pytania związane z możliwością wykorzystania tych bonów oraz masażem.

10639671_776307849078969_254201427802180731_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Twitter