Międzynarodowy Tydzień Douli

Home  >>  Aktualności  >>  Międzynarodowy Tydzień Douli

Międzynarodowy Tydzień Douli

On 19 marca, 2015, Posted by , In Aktualności,Będzie, With No Comments

World Doula Week

 

W dniach 22-28 marca 2015 roku doule na całym świecie świętują swój tydzień. Dwie białostockie doule – Anna Sawoń i Emilia Jaworska zorganizowały po raz drugi w naszym mieście obchody tego święta. W tym okresie nie zabraknie warsztatów, spotkań i pokazów filmów w tematyce okołoporodowej. Oto białostocki grafik:

  • 23 marca, poniedziałek, godz. 18.00 Konsultacje z doulą

Konsultacje z doulą

   Bezpłatne indywidualne konsultacje z jedną z dwóch doul – Anią Sawoń lub Emilią Jaworską

 

  • 24 marca, wtorek, godz. 10.00, Pokaz filmu “Doula!” i dyskusja

W ramach comiesięcznych spotkań grupy wsparcia Pozytywnie o Porodzie obejrzymy film o porodowych towarzyszkach oraz porozmawiamy o ich roli i potrzebie wsparcia kobiet w okresie okołoporodowym.

Pozytywnie o porodzie to spotkania skierowane do kobiet w ciąży, tych, które przygotowują się do macierzyństwa, tych, które już urodziły – bez względu na osobiste doświadczenia czy wybory. Jest to miejsce, w którym dzielimy się doświadczeniami, przemyśleniami, odczuciami i wiedzą dotyczącą porodu. Wzmacniamy też naszą kobiecą moc.Doula Film

Tym razem obejrzymy film „Doula! The Ultimate Birth Companion” w reżyserii Toni Harman. Przybliża on pracę doul i odpowiada na pytania o to kim jest i czym się zajmuje doula, jak pomaga przed porodem, w jego trakcie i po nim.

Po filmie zapraszamy do wspólnej dyskusji, podzielenia się wrażeniami i przemyśleniami. Będzie to także możliwość rozmów na temat roli osoby towarzyszącej.

 

  • 25 marca, środa, godz. 10.00, Warsztaty „Rebozo – niezwykłe narzędzie w rękach douli” – prowadzi Ania Sawoń

Rebozo

Jednym z narzędzi, których używa doula fizycznie wspierając kobietę w ciąży, w porodzie i po porodzie jest chusta rebozo. Pozornie to tylko kawałek materiału, ale ci, którzy byli nią masowani, przyznają, że potrafi czynić cuda. Szczególnie w rękach doświadczonej douli.

Na warsztatach będzie możliwość bliższego poznania tej niezwykłej chusty. Opowiem o jej pochodzeniu i różnorodnych zastosowaniach. Będzie też możliwość doświadczenia przyjemności, jaką daje umiejętnie wykonany masaż chustą rebozo.

 Chusty rebozo, fot. Maria Ryll

  • 26 marca, czwartek, godz. 10.00, Warsztaty „Naturalna cesarka” – prowadzi Emilia Jaworska

Zdarza się, że poród z różnych przyczyn musi zakończyć się cesarskim cięciem.
Jak przygotować się do tego, by ta operacja odbyła się w sposób jak najbardziej łagodny, delikatny i przypominający zaplanowane przez naturę przyjście na świat?
Na warsztacie przyjrzymy się temu, co mogą zrobić rodzice, dlaczego warto i jaki to ma wpływ na ich rodzące się dziecko. Oswoimy nieznaną operację oraz porozmawiamy o emocjach mamy i dziecka.

 

  • 27 marca 2015 roku godz. 16.00 – Krąg Opowieści Porodowych

Krąg

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa wieńcząca Międzynarodowy Tydzień Douli, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.

 

 

 

 

 

Wszystkie wydarzenia są otwarte, składka na salę 10zł od osoby.

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy na doulania@gmail.com i kontakt@rozkwit.bialystok.pl

 

Miejsce: Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT przy ul. Waryńskiego 6/6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Twitter