Warsztaty zielarskie dla doul

Home  >>  Aktualności  >>  Warsztaty zielarskie dla doul

Warsztaty zielarskie dla doul

On 11 sierpnia, 2015, Posted by , In Aktualności, With 2 komentarze

W Chacie Zielarskiej

Drugi weekend sierpnia spędziłam w malowniczej okolicy Elbląga, gdzie, wraz z innymi doulami, wybrałam się na warsztaty „Zioła dla doul”. Mieszkałyśmy w przepięknym Dworze Dawidy, a tajniki zielarstwa odkrywała przed nami Zielicha Ewicha z Zagrody Edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek” we wsi Sąpy. Był to piękny czas spędzony wśród niezwykłych krajobrazów i wspaniałych kobiet.

W czasie warsztatów miałam okazję samodzielnie, pod czujnym okiem zielarki, wykonać mieszanki, napary i mikstury na częste dolegliwości kobiece w okresie ciąży i po porodzie. Zrobiłam też słowiańską laleczkę pieleszankę. Tradycyjnie pieleszanki były wkładane do kołyski dziecka przed jego urodzeniem, aby odciągnąć od niego złe intencje i złą energię.

Sama praca w chacie zielarskiej była ogromną przyjemnością. Rozmaitość suszonych ziół w różnych postaciach, ich kolory i zapachy sprawiały, że byłam poddana swoistej koloro- i aromaterapii. Praca z ziołami to zajęcie wyciszające i relaksujące, nawet jeśli polega na zbieraniu pokrzywy w upalny dzień.

Z pewnością jeszcze nie raz będę gościć w Ziołowym Dzbanku, aby uczyć się o ziołach, uczyć się wyrobu glinianych naczyń i po prosu chłonąć atmosferę tego wyjątkowego miejsca.

2 komentarze so far:

  1. Kasia Znana pisze:

    Ania, widok z twojego łóżka zdecydowanie wymiata 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Twitter