Wokół Porodu – (Trudne) emocje po porodzie

Home  >>  Aktualności  >>  Wokół Porodu – (Trudne) emocje po porodzie

Wokół Porodu – (Trudne) emocje po porodzie

On 20 marca, 2016, Posted by , In Aktualności,Będzie, With No Comments
Wiosna

Wiosna

Wiosna nastała! Ale jakaś taka niewiosenna 🙁 Wbrew wszystkiemu, mam teraz mnóstwo energii i działam. Dużo się u mnie dzieje doulowo i bardzo się z tego cieszę. Mam sporo konsultacji, nowe klientki i masę nowych pomysłów. Mam też swoje ukochane projekty, których nawet w wielkim nawale innych zadań nie chcę odpuścić. Takim działaniem są spotkania Wokół Porodu, które odbywają się już prawie od PÓŁ ROKU! Tak, przed nami szóste już spotkanie okołoporodowej grupy wsparcia w Wasilkowie.

Przyjrzymy się emocjom, jakie towarzyszą mamom na początku ich macierzyńskiej drogi. Porozmawiamy o radościach tych pierwszych tygodni i miesięcy, ale też o trudnościach, jakie nas w tym czasie spotykają. Opowiem o tym, jakie stany zdarzają się w ramach ogólnej huśtawki hormonalnej po porodzie, a w jakich sytuacjach należałoby już szukać pomocy. Powiemy sobie też jak się  przygotować do połogu i pierwszych miesięcy z dzieckiem, aby zapobiec nasilonym stanom smutku i zniechęcenia po porodzie. Zastanowimy się nad możliwymi źródłami wsparcia dla młodej mamy. Podam też namiary na pomoc, jaką można uzyskać w razie potrzeby.  Powiem o roli douli połogowej i o tym,  dlaczego skorzystanie z jej pomocy może być profilaktyką depresji poporodowej.

A poza tym, jak zwykle, poznacie nowe osoby, podzielicie się swoimi doświadczeniami, może nawet historiami połogowymi, pobędziemy razem we wspierającej kobiecej atmosferze.

Widzimy się już w najbliższą środę, 23 marca 2016 o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie. Chętne osoby bez transportu mogę zabrać samochodem z centrum Białegostoku.

Do zobaczenia!

Wokół Porodu

Wokół Porodu

Comments are closed.
Follow by Email
Facebook
Twitter